Informații suplimentare
| Tip produs | Recuperator |
|---|---|
| Culoare | Antracit |
| Diametru evacuare | 150 mm |
| Greutate | 69 kg |
| Producator | Kratki |
| Garantie | 2 ani |
| Material | Fonta |
| Inaltime | 329.4 mm |
| Latime | 503.9 mm |
| Adancime | 503.9 mm |
| Diametru interior | 150 mm |
| Diametru exterior | 250 mm |
| Temperatura maxima de functionare | 600 °C |
| Tip element | Recuperator din fonta |
| Tip vopsea | Vopsea termorezistenta Senotherm |
| Sursa | Semineu, Soba, Centrala |
| Tip cos | ceramic , caramida , inox |
| Domeniu de utilizare | Domestic, Industrial |
| Locatie | Pentru interior |
| Tip combustibil | Pelet (A1, ENplus) , Lemn esenta tare (umiditate max ≤ 20%) , Brichete |
| Clasa de calitate | Premium |
| Avantaje | Recuperator ce poate fi montat cu 4 sau 5 inele, inele reglabile pentru eficenta si evacuare fum fara probleme. |
| Observatii | Recomanda intalarea recuperatorului cu personal calificat in acest domeniu. |
| Utilizare | Recuperatorul fonta 3 discuri se monteaza in partea superioara a camerei de ardere a termosobei, direct pe racordul de evacuare a gazelor. Este destinat termosobelor compatibile care permit acumularea caldurii in elemente din fonta. Se recomanda utilizarea impreuna cu lemn uscat, de esenta tare, pentru o ardere eficienta si o acumulare termica optima. Instalarea trebuie realizata conform instructiunilor producatorului sau de catre personal autorizat. |

There are no reviews yet.